İade ve Satış İptali


iskolikmarket.com e-mağazası üzerinden Saygınlar İş Güvenliği Ltd. Şti. 'den aldığınız her ürün, Üretici firmanın garantisi altındadır.

 

Tüketici; mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı reddederek cayma hakkına sahiptir. Ancak, elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen mallara ilişkin sözleşmelerde; niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar söz konusu olduğunda cayma hakkı kullanılamaz. Cayma hakkının kullanılabilmesi ürünün ambalajının açılmamış olmasına ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

 

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.


Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş vesaire şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.


Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.


Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün Saygınlar İş Güvenliği 'ne ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir.


Saygınlar İş Güvenliği, üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.


Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, firmamızın yetkili servislerine başvurulmalıdır.


Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir.